Земельна комісія Київради підтримала створення музею замість підземного ТЦ на Поштовій площі

Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування одностайно підтримала проект рішення про створення музею археології та історії Києва замість підземного торгового центру на Поштовій площі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Самопоміч». 

Проектом рішення пропонується передача об’єкту у постійне користування Музею історії міста Києва, а також укладання угоди з Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт і проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею.

Зазначається, що комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування – це третя поспіль комісія Київради, яка підтримала проект рішення.

«Починаючи з 2015 року на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Наразі їх доля залежить від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна»», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі».

Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування «Громадського бюджету» – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.