Земельний кадастр в Україні перейшов на Blockchain
Максим Мартинюк / Facebook

Земельний кадастр в Україні перейшов на Blockchain

Державний земельний кадастр України відтепер працюватиме на технології Blockchain. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Постанову про переведення Держземкадастру на нову платформу Уряд прийняв на засіданні 21 червня 2017 року. У міністерстві зазначають, що цей крок дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних і зробити неможливою їх підміну шляхом зовнішнього втручання.

«Переведення земельного кадастру на технологію Blockchain – це черговий елемент трансформації земельних відносин, яку системно здійснює Уряд. Місяць тому був запроваджений регулярний моніторинг земельних відносин, а найближчим часом аукціони з оренди державних земель також здійснюватимуть у режимі онлайн на технології Blockchain», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

Він також додав, що більша прозорість земельних відносин висуває вищі вимоги до гарантування збереження даних, і на даний час найвищий ступінь захисту інформації забезпечує технологія Blockchain. Вона також дає можливість здійснювати суспільний контроль за системою.

Директор Агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко нагадав, що земельний кадастр став другим проектом у держсекторі України, де використовується Blockchain. Цю технологію вже впроваджено у системі електронних торгів арештованого майна OpenMarket, з її використанням пройшли перші у світі електронні торги. Він повідомив, що до кінця поточного року на Blockchain почне працювати і Реєстр майнових прав.

Експертну допомогу з запровадженням технології надала організація Transparency International Україна, яка також стала зовнішнім аудитором коректності функціонування системи. Відповідний меморандум сторони підписали ще у червні цього року. З технічною реалізацією проекту допомогла компанія BitFury, один зі світових лідерів у сфері Blockchain.

Нагадаємо, нещодавно у Києві пройшла конференція, присвячена перспективам використання технології Blockchain у різних індустріях.