ЗСУ хочуть купити у Польщі самохідні артилерійські установки Krab
wikimedia.org

ЗСУ хочуть купити у Польщі самохідні артилерійські установки Krab

Україна зацікавлена в закупівлі в Польщі 155-міліметрових самохідних артилерійських установок (САУ) Krab. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Урядовий кур’єр»

Відповідну заяву зробив командувач ракетних військ і артилерії Збройних сил України В’ячеслав Горбильов.

Він зазначив, що концепція розвитку української артилерії полягає в поступовому переході на снаряди калібру 155 мм, які використовуються в країнах Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

«Ми не перший рік зацікавлено спостерігаємо за динамічним розвитком польської САУ калібру 155 мм Krab… Польські колеги пропонують нам Krab як найліпший варіант заміни самохідок радянського зразка, незважаючи на високу вартість такої платформи», – відзначив командувач.

За його словами, ця самохідна артилерійська установка має дуже високу скорострільність і дальність стрільби. На відміну від теперішніх українських САУ, він веде вогонь у режимі MRSI, тобто за 30 секунд виконує 5 пострілів. Польська установка здатна швидше змінювати позицію.

 «Krab вражає цілі осколково-фугасними снарядами на відстані до 30 км, а МСТА-С – максимум 25 км», – додав командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ.

Нагадаємо, сьогодні державна верхівка привітала українських артилеристів із професійним святом.