Зубко розповів про спрямування коштів за програмою доступного житла в регіонах

Учасники АТО та внутрішньо-переміщені особи матимуть першочергове право на отримання пільгового кредиту для придбання доступного житла. Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив на своїй сторінці у Facebook.

«Першочергове право в отриманні пільгового кредиту на придбання доступного житла відтепер мають учасники АТО та внутрішньо-переміщені особи. Вперше такий принцип ми заклали у порядок використання коштів за відповідною держпрограмою щодо забезпечення громадян доступним житлом. На неї виділено 30 мільйонів гривень», — написав він.

За словами Зубка, цього року було змінено підхід до розподілу між регіонами ресурсів на реалізацію програми. Враховувалася кількість учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Саме ці категорії, насамперед, матимуть право на пільговий кредит на придбання доступного житла.

За словами Віце-прем’єр-міністра, розподіл бюджетних коштів по регіонах України вже затверджений. Наразі схвалюється перелік об’єктів житлового будівництва, на добудову або придбання житла яких можуть спрямовуватися кошти. Головним розпорядником бюджетних коштів є Держмолодьжитло та його регіональні представництва.

Відповідно до державної програми, Держмолодьжитло та його регіональні управління спрямовують бюджетні кошти на надання державної підтримки шляхом сплати за рахунок коштів державного бюджету частини вартості нормативної площі доступного житла відповідно.