Кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні та процесу її майнінгу
flickr.com/namecoin

Кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні та процесу її майнінгу

Очільник кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що в Україні необхідно визначитися зі статусом криптовалют: або легалізувати або ж офіційно заборонити, щоб уникнути шахрайства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Кіберполіції України.

Фахівці відомства звертають увагу на те, що за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів — одиниць вартості, які зберігаються на електронному пристрої і приймаються у якості засібу платежу. Контроль за її транзакціями забезпечується криптографічним захистом.

«Відтак, незважаючи на те, що по своїй сутності існування й обіг криптовалюти базується на основах фінансової піраміди, кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні, а також процесу її майнінгу (щонайменше, це прирівняти її до електронних коштів). Також підтримується і ідея використання технології Blockchain у державному та приватному секторах», — йдеться у повідомленні.

Глава кіберполіції Сергій Демедюк. Фото — cyberpolice.gov.ua.

«Сьогодні виникла необхідність якнайшвидше урегулювати на законодавчому рівні питання пов’язані з використанням криптовалют, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі чи продажу криптовалюти. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських криптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалют», — зазначив Сергій Демедюк.

Наразі обіг криптовалют та їх статус в Україні не визначений, тож громадяни все частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютами, залишаючись без захисту правоохоронних органів.

Основною проблемою правоохоронців є підтвердження права власника гаманця. Тож, на думку Сергія Демедюка, усі операції з криптовалютою в Україні мають бути з обов’язковою ідентифікацією власника гаманця.

Якщо ж держава не має можливості найближчим часом врегулювати статус криптовалюти, необхідно офіційно заборонити її обіг. Тоді кожен буде розуміти, що купуючи чи продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення без права на захист і відшкодування збитків.