Кіберполіція повідомила про нові загрози хакерських атак
mind.ua

Кіберполіція повідомила про нові загрози хакерських атак

Протягом кількох місяців до української кіберполіції надходили зверення від державних та комерційних установ, які стали жертвами хакерського шантажу. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНН.

Наразі працівники Департаменту кіберполіції супроводжують низку кримінальних проваджень, спрямованих на встановлення групи невідомих осіб, які називають себе хакерською групою «LizardSquad».

Жертвам від імені хакерського угрупування, яке називає себе «LizardSquad» надходить електронний лист, у якому компанію повідомляють про заплановану DDoS-атаку. Зловмисники залякують жертв тим, що дана атака завдасть серйозної шкоди базам компанії, або і зовсім виведе її з ладу.

Для того, щоб уникнути таких наслідків, компанія має сплатити «LizardSquad» 3 BTC (біткоіна), а у разі несплати комісія збільшуватиметься на 5 BTC за кожен день прострочення.

Спеціалісти Департаменту кіберполіції звертають увагу користувачів, що поступки зловмисникам незабезпечать повноцінного захисту та уникнення хакерських атак.

Правоохоронці застерігають: сплата вказаних коштів лише заохочує подальшу протизаконну діяльність та підтверджує правильність обраної схеми шантажу.

Окремим аспектом даної ситуації є те, що останнім часом спостерігається збільшення кількості випадків використання нового виду кібератаки — використання протоколу Memcached. Уже є підтвердження використання даної атаки, зафіксовані в америці, зокрема хакерску атаку на сайт Github.

Редакція main.in.ua закликає бути обережними у мережі, не надсилати кошти неперевіреним особам та у разі виникнення подібних ситуацій одразу звертатися до правоохоронних органів.

Нагадаємо, нещодавно українські хакери розробили шкідливе ПЗ у вигляді мобільних додатків для знайомств.