Кіберполіція розкрила мережу фейкових криптообмінників
igate.com.ua

Кіберполіція розкрила мережу фейкових криптообмінників

Кіберполіція викрила групу онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників по конвертації криптовалюти. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що організована злочинна група обплутала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких обманювала громадян, бажаючих провести операції з криптовалютою.

«Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями та навичками у сфері програмування, створили власну CMS-систему керування контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різнонаправленої конвертації криптовалют та отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки», — повідомляє кіберполіція.

Потерпілі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, натомість відкривали новий шахрайський веб-ресурс.

Зловмисниками виявилися мешканці міста Дніпра від 20 до 26 років. За місцем їх проживання правоохоронці провели санкціоновані обшуки. Відтак правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї.

Працівники кіберполіції проводять дослідження всіх виявлених псевдо-сайтів для встановлення суми завданих збитків. Зараз трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності.

Перелік сайтів, які використовували зловмисники:

moneycraft.info

wowex.online

swapex.net

myexchanger.lv

iconvex.net

likechange.biz

Перелік не є повним.