Мінекономрозвитку планує легалізувати криптовалюту до 2021 року

Мінекономрозвитку планує легалізувати криптовалюту до 2021 року

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України ініціює легалізацію криптовальт та ухвалити концепцію державної політики у сфері віртуальних активів, яка має забезпечити державне регулювання обігу криптовалют в Україні. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За інформацією Мінекономрозвитку, в 2017 році Україна увійшла в ТОП-10 країн світу за кількістю користувачів криптовалютою, розмір сегменту майнінгу в Україні перевищує 100 мільйонів доларів США на рік. При цьому питання державного регулювання у сфері залишається невизначеним.

«Сьогодні існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з віртуальними валютами (криптовалютами), у тому числі щодо їхнього правового статусу, оподаткування операцій з ними, можливості укладення смарт-контрактів (контракт, що укладається за допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму і виконання якого здійснюється в автоматичному режимі)», — зазначають у відомстві.

В Мінекономрозвитку наголошують, що через це ринок криптовалют розвивається в тіні.

«Що призводить до негативних наслідків для всіх зацікавлених сторін: відсутність належного захисту прав та інтересів споживачів криптовалют, складнощі учасників ринку віртуальних валют в питаннях юридичної класифікації своєї діяльності, користування банківськими послугами, залучення іноземних інвестицій, проведення ICO/ITO як українських компаній. Держава у свою чергу недоотримує податки та валютні надходження. У неї немає можливості здійснювати фінансовий моніторинг у цій сфері через відсутність  статистичної інформації. Внаслідок цього втрачаються іноземні інвестиції та можливості для створення нових високооплачуваних робочих місць», — аргументують ініціативу в Мінекономрозвитку.

Так, пропонується провести легалізацію криптовалют та операцій з ними у 2 етапи. До 2019 року — визначити правовий статус криптовалют та суб’єктів, які проводять з ними операції, а також запровадити моніторинг проблем, що виникають на ринку цих активів в Україні.

У 2020-2021 роках пропонується розробити спеціальне законодавство, що регулюватиме використання віртуальних активів, смарт-контрактів та токенів, проведення ICO/ITO.

Легалізація операцій з криптовалютою дозволить державі отримати додаткові податкові надходження, а також захистить права учасників даного ринку.

Ознайомитися із Концепцією можна за посиланням.