flickr.com/Nicolas Nova

МЗС планує запуск мобільного додатку для допомоги українцям за кордоном

Міністерство закордонних справ планує запустити мобільний додаток для добровільної реєстрації українців під час подорожей за кордон. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на держсекретаря МЗС Андрія Зайця в інтерв’ю LB.ua.

«Запровадження системи «ДРУГ» — добровільна реєстрація українських громадян за кордоном. Це додаток, який можна завантажити в смартфон і при виїзді за кордон добровільно зареєструватися. Він дозволяє, якщо на території цієї країни виникає якась надзвичайна ситуація, отримувати автоматичну розсилку посольства, попередження куди іти, що робити, чого не робити», — зазначив держсекретар.

За його словами, для міністерства додаток дає більш чітке уявлення про кількість українських громадян, які перебувають на території тієї чи іншої країни.

Заяць нагадав, що минулого року, коли в Туреччині відбулась спроба військового заколоту, було дуже важко оцінити реальну кількість громадян України, які перебувають у цій країні.

«Більш-менш реальну цифру ми отримали тільки від операторів мобільного зв’язку (хоча і вони показали лише цифру тих, хто включився в роумінг). Тому ми будемо широко пропагувати цю систему», — додав він.

За його словами, аналоги таких додатків використовують всі передові держави і українцям теж буде корисно користуватися цією системою.