МЗС запустило додаток "ДРУГ" для українців, що подорожують за кордон
flickr.com/mihisdesign

МЗС запустило додаток «ДРУГ» для українців, що подорожують за кордон

У Міністерстві закордонних справ України розробили новий сервіс для громадян, які планують мандрувати до іноземних країн. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку Департаменту консульської служби відомства.

Проект «ДРУГ» (Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон) має на меті надавати українцям інформацію про країни, які вони хочуть відвідати.

Для реєстрації необхідно заповнити електронну анкету, указавши свої дані, маршрут подорожі та період перебування за кордоном. Також слід назвати близьких осіб, які порожують разом з вами, та контактну особу в Україні.

Після завантаження додатка на смартфон він покаже найближчі закордонні дипломатичні установи України там, куди планується мандрівка.

У розділі «Країни» можна буде дізнатися про митні правила, культурні і релігійні нюанси та інші особливості. Також сервіс попередить про можливі лиха, які відбулися або прогнозуються на тій чи іншій території.

«Призначення сервісу — надати співвітчизникам стислу інформацію про країну, до якої планується подорож, попередити про можливі лиха, які сталися або можуть настати в країні, а в разі потреби, пришвидшити розшук і надати сприяння українцям за кордоном», — зауважили у відомстві.

У разі екстрених випадків в країні, подорож до якої зареєстрована, на телефон прийде повідомлення з актуальною інформацією щодо події. Сповішення може бути надіслано і на електронну адресу туриста.

Завдяки додатку українські дипустанови зможуть встановити зв’язок з зареєстрованим або з іншими особами, зазначеними в анкеті.