Одеська фабрика розробила власний 3D-принтер для керамічного друку
dumskaya.net

Одеська фабрика розробила власний 3D-принтер для керамічного друку

Одеський стартап Kwambio презентував струменевий 3D-принтер, який друкує керамічним порошком. Розробка дозволяє друкувати одразу готові керамічні вироби та скоротити строки їх виробництва. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Думская».

Модель 3D-принтера Ceramo One вже працює на одеській фабриці. Швидкість пристрою становить 160 мм/с, а точність друку – 20 мкм. Це суттєво відрізняє Ceramo One від анологічних принтерів у світі.

Як повідомляє «Думская», рік тому у Kwambio зіткнулися з проблемою неточності та повільності 3D-друку. На виготовлення однієї чашки можна було витратити 10 днів. Технологи вирішили доопрацювати існуючі рішення й створили власний високоточний і швидкісний принтер Ceramo One.

Для пристрою розроблені спеціальні порошки на основі глини. Їх палітра становить близько 100 кольорів. Окремо на українській фабриці розробили матеріали для друку форм під лиття металевих виробів і друку промислових зразків в аерокосмічній сфері.

«Ceramo One знизив ціну друку з кераміки одного квадратного сантиметра поверхні до 8 центів (середня ціна на ринку 12-15 центів). Швидкість друку теж зросла – за рахунок модернізації механіки самого процесу і використання нового типу матеріалів. Завдяки українській розробці надрукувати чашку можна за 2-3 години», – пише «Думская».

За один раз Ceramo One може надрукувати виріб розміром 35х35х38 см. Вироби більшого розміру друкуються по частинах.

Kwambio готується представити Ceramo One на виставці споживчої електроніки CES у Лас-Вегасі.

dumskaya.net