Порошенко назвав продаж 4G-ліцензій кроком до сучасних технологій

Президент України Петро Порошенко відзначив успішність торгів з продажів 4G-ліцензій. Про це він написав сьогодні, 31-го січня, на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, принесе держбюджету 2,5 млрд гривень. До того ж, на думку Порошенка, це не лише позитивне зрушення у фінансовому плані.

«Успішний конкурс на ліцензії зв’язку 4-го покоління, який відбувся на виконання мого указу, радує не лише майже 2,5 млрд грн до державного бюджету. Це ще один крок України до нових сучасних технологій», — зауважив він.

Також він наголосив, що Україна декілька років тому забезпечила себе 3G-звязком.

«А тепер ідемо далі в побудові успішної країни», — написав глава нашої держави.

Як повідомляло видання «Інтерфакс-Україна», сьогодні, 31-го січня, відбувся перший тендер на частоти для 4G-мережі у діапазоні 2600 МГц.

За сім лотів три мобільні оператори «Київстар», «Vodafone-Україна» та «lifecell» загалом заплатили 2,456 млрд гривень. Термін дії ліценцій на 4G — 15 років. Фактично купівля буде проведена тільки після перерахування коштів до казначейства.

Восени КМУ відкрив діапазон 1800 МГц для впровадження 4G-зв’язку в Україні. На початку серпня було схвалено рішення про старт процедури продажу ліцензій зв’язку 4G.

Установлена вартість ліцензій на запуск зв’язку за стандартом 4G в діапазоні 2600 МГц становить 2,3 млрд гривень, у діапазоні 1800 МГц — 4 млрд гривень.