СБУ заблокувала розповсюдження програми-шпіона за мобільними телефонами
flickr.com/min-chang

СБУ заблокувала розповсюдження програми-шпіона за мобільними телефонами

Група осіб із різних областей України розробила програмне забезпечення, за допомогою якого можна приховано отримувати дані з засобів мобільного зв’язку. Працівники СБУ спільно з прокуратурою припинили поширення шпигунської програми. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Служби безпеки України.

Зловмисники продавала свою «розробку» клієнтам через спеціально створені веб-ресурси. Замовникові «послуги» спочатку надавали тестовий доступ до так званого шпигунського сервісу. Далі він отримував посилання, за яким слід було встановит програму фізично на телефон тієї особи, за якою він хоче стежити.

Зазначається, що запуск програми здійснювався автоматично при включенні мобільного телефону. Крім того, вона не виявляла жодних ознак активності під час роботи, працюючи приховано від власника.

«Можливості хакерського забезпечення дозволяли перехоплювати телефонні розмови, СМС- та ММС-листування, фіксувати місце перебування абонента, «знімати» спілкування через популярні месенджери та електронну пошту, надавали доступ до фото- і відеофайлів, що зберігаються на мобільному пристрої», — зазначали в СБУ.

Зібрана інформація розміщувалася в «особистому кабінеті» на веб-ресурсах зловмисників, до якого мав доступ замовник. Для користування таким «сервісом» клієнт мав періодично сплачувати кошти через електронні платіжні системи.

Працівники СБУ в Харківській області провели обшуки в офісах та за місцями мешкання учасників групи розробників. Під час обшуків було вилучено докази протиправної діяльності зловмисників.

«За висновками фахівців, виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації», — йдеться в повідомленні.

Відкрито кримінальне провадженняза ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 359 ККУ(Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) та частиною 1 статті 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантам справи підозри в скоєнні злочинів.