Школяр із Маріуполя винайшов смарт-бойлер, який заощаджує електроенергію
mrpl.city

Школяр із Маріуполя винайшов смарт-бойлер, який заощаджує електроенергію

8-класник із Маріуполя Кирило Стрельбицький винайшов смарт-бойлер, який допоможе заощаджувати до 30% електроенергії. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на MRPL.city.

Свій винахід 13-річний учень НВК № 27 представив на фестивалі стартапів Up Fest 2018, який відбувся у його місті в березні. До того ж, родина Стрельбицького за рік користування смарт-бойлером змогла заощадити 1,5 тис. грн.

«Ідея виникла після того, як у нас часто перегорав тен й були великі витрати на електроенергію. І батько, інженер-механік, дав мені завдання — зробити такий пристрій, який би контролював роботу бойлера. Мені цікава радіоелектроніка, і я бачу себе в ній. І вже більше року смарт-бойлер працює стабільно Мій проект Smart Boiler дозволяє економити електроенергію, затрачену бойлером при нагріванні води, до 30%», — розповів 8-класник.

Фото: mrpl.city
Фото: mrpl.city

За словами юного розробника, винахід складається з трьох частин — апаратної, хмарного сервісу, який включає веб-сайт, і додаток для Android. Заощаджувати ж вдається за рахунок обчислень, які видаються сайтом і підказаного в результаті оптимального режиму роботи бойлера.

«На сайті можна задавати режим, він передається на пристрій через Wi-Fi і виконує його. Контролювати це можна з будь-якої точки світу за наявності інтернету. Є розумні бойлери, але вони дорогі і їх функціонал набагато нижче, ніж у мого пристрою. Проаналізувавши витрати на електроенергію за рік, я з’ясував, що 50% з них йде на водонагрівач, який споживає 3285 кВт або 5518 грн»,— повідомив Стрельбицький.

Він впевнений, що його Smart Boiler буде цікавий не лише звичайним споживачам, але й власникам міні-пансіонатів, спортклубів та готелів. Щоб встановити цей економний прилад, необхідно зняти кришку бойлера, що порушить його гарантійний термін, тому винахід школяра підійде тим, чий бойлер вже не на гарантії. Вартість смарт-бойлера становить 1350 грн.

Фото: mrpl.city

«Хотілося б його представити інвесторам, тому що це шанс отримати вкладення в проект і почати його просування», — говорить винахідник.

Кирило планує доопрацювати проект, виготовити перші 50 смарт-бойлерів, вийти з ними на український ринок та створити спільноту користувачів пристрою.