Створена українцем лабораторія визначає вміст харчів за кілька хвилин
facebook.com/BIOsensUA

Створена українцем лабораторія визначає вміст харчів за кілька хвилин

Українець Андрій Карп’юк представив унікальний проект під назвою BIOsens. Його особливість полягає у тому, що кожний охочий може самостійно перевірити вміст продуктів харчування всього за кілька хвилин. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на ВВС.

За словами засновника проекту, аби перевірити харчі на наявність шкідливих речовин, потрібно везти їх до спеціальних лабораторій і чекати від 3 до 7 днів на відповідні результати. Лише після цього можна буде з упевненістю вживати їх. Але процес можна суттєво спростити, якщо використовувати мобільну лабораторію від BIOsens.

«Потрібно нанести капельку досліджуваної рідини на тест-смужку, вставити її в прилад, і через 10 хвилин ми отримаємо результат на мобільному телефоні про концентрацію тих чи інших токсинів», — розповів Карп’юк.

Окрім того, Андрій потрапив до рейтингу інноваторів року Східної Європи — New Europe 100.

Зазначається, що команда працює над пошуком інвесторів, аби створити перший повноцінний пристрій експрес-діагностики мікотоксинів. Його орієнтовна вартість — 500 доларів США, а кожної тест-смужки для перевірки — 10 доларів.

Згодом хочуть робити пристрої дешевшими і доступнішими.