У Києві продали квартиру за криптовалюту Ethereum
flickr.com/tiendientuvn

У Києві продали квартиру за криптовалюту Ethereum

Перша у світі операція купівлі-продажу нерухомості з використанням смарт-контракту на платформі Ethereum відбулася за участі України. Про це повідомляє ITC.ua з посиланням на радника голови Державного агентства України з питань електронного урядування Костянтина Ярмоленко. 

Як зазначив Ярмоленко на своїй сторінці в Facebook, за криптовалюту Ethereum було продано квартиру в Києві, яка належить жителю Нью-Йорку, покупцем стала неназвана американська компанія. Операція пройшла на платформі стартапу з Кремнієвої долини Propy, у Києві перебували тільки представники продавця та покупця. Інновація полягає у використанні смарт-контракту Ethereum для операцій з нерухомістю.

«В майбутньому кожна людина в будь-якій країні світу зможе купувати нерухомість в будь-якій іншій країні в електронній формі у режимі 24/7 і при цьому всі дані по угоді будуть записані в блокчейн. Покупець отримає електронний сертифікат права власності, який буде надійно захищений технологією блокчейн. Весь процес угоди буде автоматизовано смарт-контрактом», — стверджує Ярмоленко.

Він назвав цю операцію купівлі-продажу «революцією на ринку світової нерухомості» та висловив радість з приводу того, що Україна була залучена в процесі. Радник голови Агентства з питань електронного урядування також зазначив, що скоро має намір озвучити «наступні кроки спільного амбітного проекту» зі стартапом Propy.

Нагадаємо, криптовалюти, в тому числі й найвідоміша з них — Bitcoin — наразі не мають в Україні статусу законного платіжного засобу. При цьому в Києві нещодавно пройшла конференція, присвячена технології блокчейн, також у столиці встановлюють автомати для купівлі криптовалюти.

Зазначається, що сфера застосування Ethereum, на відміну від інших криптовалют, не обмежується лише платежами. Зокрема її створювали і з прицілом на використання для реєстрації угод з активами за допомогою розумних контрактів.

У компанії Propy повідомляють, що смарт-контракти на основі Ethereum сумісні з законодавством Сполучених Штатів. Додаток DApp Propy дозволить юридично підтверджувати угоди з нерухомістю покупцям з Китаю, Канади, Близького Сходу, Латинської Америки та інших країн.