У США попередили про високу ймовірність нових кібератак на енергетичні компанії України
You Belong In Longmont/Flickr

У США попередили про високу ймовірність нових кібератак на енергетичні компанії України

Американські експерти з питань кібербезпеки попереджають про підготовку нових кібератак на українські енергетичні компанії. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на американське видання The Atlantic.

Генеральний директор та засновник індустріально-кібербезопасної фірми Dragos і лідер в аналізі обох українських атак мережі Роберт Лі стверджує, що протягом останніх тижнів він спостерігав незвичайний сплеск активності в Україні тієї ж групи, що розробляли шкідливе програмне забезпечення для атаки в 2016 році.

«За нашими оцінками, було б цілком логічно зробити атаку в цьому місяці», — попередив Роберт Лі.

Він припустив, що зафіксований сплеск активності може бути розвідкою, підготовкою до більш пізньої операції, або всього лише наміром посіяти страх перед майбутніми кібератаками.

За його словами, розробники шкідливого програмного забезпечення 2016 року зашили в ньому низку можливостей, які так і не були використані під час атаки.

«Це виглядало більше як перевірка концепції або тестування, ніж кінцевий результат», — зазначив Роберт Лі.

Передбачається, що атака на енергомережу країни, яка не є членом НАТО, повинна була продемонструвати можливості та налякати або стримувати інших. З цієї точки зору, розслідування кібератак на енергокомпанії України є цікаві для США.

Енергетичний сектор США дефрагментований і знаходиться в приватній власності, а тому атакувати таку мережу набагато складніше. Однак він більш автоматизований, і якщо українські компанії змогли повернути собі контроль протягом кількох годин, перейшовши на аналоговий режим роботи, то процедура відновлення в США обмежується значною автоматизацією.

Видання також зазначає, що кібератака на американську енергетичну систему вимагає підтримки хакерів з боку якоїсь держави. Дослідники пов’язали напади на Україну з російськими хакерами, що співпрацюють з урядом, хоча офіційно Кремль заперечує свій зв’язок з нападами.