Українська система електронних торгів СЕТАМ стала першим у світі аукціоном на Blockchain, - ITC
facebook.com/setam.gov

Українська система електронних торгів СЕТАМ стала першим у світі аукціоном на Blockchain, — ITC

У Києві відбулася презентація першої в світі системи аукціонів, яка використовує криптографічний технологію Blockchain. Нею стала українська державна система електронних торгів арештованим майном. Додатково було оголошено про ребредінг — тепер свої послуги система буде надавати під торговою маркою OpenMarket, повідомляє ITC.

Перехід на Blockchain зайняв 3 місяці. Впровадження технології здійснювалося спільно з компанією BitFury, що створила відкритий фреймворк Exonum для реалізацій блокчейн-рішень. Тепер користувачі можуть перевірити будь-яку ставку в кожному з аукціонів у незалежного експерта.

«Перехід на BlockChain — це ще один крок до того, щоб зробити систему електронних торгів арештованим майном максимально чесною і безпечною. При цьому інформація про торги буде доступна всім, тому у громадян більше не буде причин боятися можливих маніпуляцій з інформацією», — зазначив заступник Міністра юстиції України Сергій Пєтухов.

Партнери з «Фонду Східна Європа» нададуть незалежний онлайн-сервіс. Всі бажаючі зможуть скопіювати спеціальний код ставки, перейти на сайт blockchain.gov.ua і перевірити достовірність даних, записаних на Blockchain. Дані записуються одночасно на безліч пристроїв. У разі відключення одного з них, цілісність та доступність даних збережеться. За словами співзасновника компанії BitFury Валерія Вавилова, технологія BlockChain дає можливість повністю ліквідувати будь-які можливості для маніпулювання даними.

Повідомляється, що спочатку на нову платформу перейдуть державні реєстри, соціальні служби, органи забезпечення безпеки, сфера охорони здоров’я та енергетика. Після завершення пілотного проекту платформа буде поширена на всі інші державні структури, включаючи кібербезпеку.