Україна увійшла в ТОП-14 світових лідерів по впровадженню блокчейну
commons.wikimedia.org

Україна увійшла в ТОП-14 світових лідерів по впровадженню блокчейну

Під час форуму в Давосі один з головних блокчейн-експертів Дон Тапскотт представив звіт, згідно з яким Україна увійшла до списку світових лідерів по впровадженню технології блокчейна. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку радника голови Держагентства з питань електронного урядування України Костянтина Ярмоленка.

«Один з головних блокчейн-експертів у світі й автор бестселера «Blockchain Revolution» Дон Тапскотт (Канада) під час форуму презентував світову блокчейн-карту з 14 країнами — лідерами щодо впровадження цієї проривної технології. Україна увійшла до (списку, — ред.) 14 світових блокчейн-лідерів», — написав Яромленко.

До переліку також потрапили США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, ОАЕ, Грузія, Естонія, Британія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.

Блокчейн — розподілена база даних, яка підтримує перелік записів, що постійно зростає.  Це так званий спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів тощо.

У 2017 році в Україні представили першу в світі систему аукціонів з технологію Blockchain — державну систему електронних торгів арештованим майном. Тепер користувачі можуть перевірити будь-яку ставку в кожному з аукціонів у незалежного експерта.

З жовтня минулого року Державний земельний кадастр України працює на технології Blockchain. Це дозволяє забезпечити синхронізацію даних і унеможливити їх підміну шляхом зовнішнього втручання.