Українець розробив прототип екзоскелета, що допомагатиме людям з травмами або інвалідністю
скріншот з відео

Українець розробив прототип екзоскелета, що допомагатиме людям з травмами або інвалідністю

Винахід молодого укрїнського інженера з Києва Антона Головаченка вже почали тестувати у Гонконзі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційну сторінку розробника у Facebook.

Рік тому 22-річний на той час студент Антон Головаченко зі своїм проектом бюджетного (у порівнянні з попередніми розробками) екзоскелета UniExo отримав нагороду на міжнародному конкурсі Robot Launch 2016. У 2015 році UniExo переміг в конкурсі European Youth Award в категорії «Healthy Life», а за останні кілька років отримав більше десятка українських і світових нагород.

скріншот з відео

UniExo є прототипом роботизованого екзоскелета. Він дає можливість людям з інвалідністю і людям із захворюваннями опорно-рухового апарату повноцінно пересуватися. Модульну систему цієї розробки може бути застосована як для реабілітації після переломів або для повністю паралізованої людини. Керувати приладом можна за допомогою нейрошлема або нейробраслетов.

Anton Holovachenko via Facebook

Антон працює над проектом вже кілька років. Він створював його для своєї бабусі, у якої з віком відмовила права рука. Сьогодні хлопець шукає можливість зробити скелет доступним для всіх, хто його потребує, але скаржиться на неподоланну бюрократію і відсутність можливості тестування та застосування приладу в Україні.

Проект у свій час підтримав на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Проте до чиновників, що могли б надати підтримку, Антону, на жаль, достукатися поки не вдалося.