Українські хакери розробили шкідливе ПЗ у вигляді мобільних додатків для знайомств
rivne1.tv

Українські хакери розробили шкідливе ПЗ у вигляді мобільних додатків для знайомств

Двоє українських студентів розробили шкідливе програмне забезпечення, за допомогою якого отримували віддалений доступ до банківських рахунків користувачів мобільного банкінгу. Кіберполіція провела арешт зловмисників. 

За даними інформаційного порталу Страна.ua, 24-річний волинянин розробив власний TrojanBot-додаток для прихованого віддаленого управління даними користувача, які зберігаються на мобільному пристрої Android.

Шкідливе ПЗ маскувалося під легальні Android-програми та поширювалося користувачами через інтернет. Наприклад, як додаток для пошуку друзів в соціальних мережах або як додаток для знайомств і побачень.

«Після завантаження на мобільний пристрій TrojanBot перевіряв наявність адмінправ програм мобільного банкінгу, отримував докладну інформацію щодо номера телефону, IMEI, геолокації і інших ідентифікаторів жертви, налаштовував перехоплення коштів і приховану відправку смс-повідомлень», — відзначають у кіберполіції.

Наразі слідство над зловмисниками триває у рамках ч. 2 ст. 361-1 КК України. 24-річному волинянину і 19-річному мешканцю Херсона загрожує до п’яти років ув’язнення.