В Україні майнінг стане професією
epravda.com.ua

В Україні майнінг стане професією

Урядовий комітет під головуванням Степана Кубіва доручив внести майнінг до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД). Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба Мінекономрозвитку.

Майнінг отримає статус виду економічної діяльності, відповідне рішення підтримав Урядовий комітет. Майнінг буде класифіковано як діяльність з підтримки функціонування розподіленої бази даних, забезпечення її цілісності, незмінності та узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій електронно-обчислювальними машинами.

«Урядовий комітет під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва доручив низці державних органів напрацювати необхідні документи, щоб внести діяльність з майнінгу до Національного класифікатора “Класифікація видів економічної діяльності” (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні», — йдеться у повідомленні.

Оскільки збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, нормативно-правовий акт для внесення змін до КВЕД доручено розробити Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, а також за згодою участь візьмуть: Нацбанк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, СБУ.

В Мінекономіки вважають таке рішення стрімким кроком в розвитку криптоекономіки. Крім того, результатом стане детінізація ринку майнінгу, залучення додаткових доходів до бюджету, стимулювання енергоринку, зменшення відтоку кваліфікованих ІТ-фахівців та зниження силового тиску на криптоспільноту.

«Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки  і впровадження проектів, заснованих на блокчейн.  Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести “майнінг” до класифікатора видів економічної  діяльності України, вивести з тіні, де вона [діяльність] зараз перебуває», — наголосив Степан Кубів.

Внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 «оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність», оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у т.ч. з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

Раніше ми повідомляли про те, що кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні та процесу її майнінгу.