В Україні створять кібербезпековий центр за стандартами НАТО
Укроборонпром / Fecebook

В Україні створять кібербезпековий центр за стандартами НАТО

Найкращих «білих хакерів» форуму HackIT-2017, яких відзначив співзасновник Apple Стів Возняк, залучать до створення в Україні кібербезпекового центру за стандартами НАТО. Про це повідомила прес-служба «Укроборонпрому» на офіційній сторінці у Facebook.

Змагання експертів інформаційної безпеки, так званих «білих хакерів», пройшли у рамках форуму з кібернетичної безпеки HackIT-2017. Найкращі учасники будуть залучені до проекту Cyber Guard, метою якого є створення в Україні кібербезпекового центру за стандартами НАТО. Хакерів залучать і до інших проектів, зокрема вони працюватимуть над розробкою новітньої кібернетичної зброї, методів кібершпигунства та запобігання кіберзагрозам.

На завершення одного із масштабніших заходів в Україні для IT-спільноти відбувся брифінг за участі співзасновника Apple — Стіва Возняка.

«Росіяни втручаються у суверенні державні процеси інших країн по всьому світу, ці данні були доведені багатьма розвідками світу. Наступна війна буде кібервійною, для цього вже розроблено досить багато кіберзброї», — зазначив він.

Керівник проекту Cyber Guard Єгор Аушев, який був генеральним партнером HackIT-2017, заявив, що Україна зараз знаходиться на передовій гібридної війни, один з фронтів якої проходить у цифровому інформаційному просторі. Тому питання кіберзахисту, за його словами, є не менш важливими, ніж питання забезпечення української армії сучасною зброєю.

Форум HackIT-2017 проходив з 23 по 30 вересня у Харкові та Києві. Учасниками марафону з пошуку уразливих місць у програмних продуктах стали 30 «білих хакерів» з усього світу. Були представники з України, Франції, Німеччини, Швеції, Пакистану, Індії, Єгипту, Бельгії, США, Нідерландів.