Відтепер легальність походження ялинок можна перевірити за допомогою додатку
flickr.com/anthony_goto

Відтепер легальність походження ялинок можна перевірити за допомогою додатку

Державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розробило додаток для перевірки легальності походження новорічних ялинок. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Держагенства лісових ресурсів.

За допомогою додатку для смартфона можна дізнатися про походження ялинки.

Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення у мобільний додаток номеру із прикріпленої до ялинки етикетки. У прес-службі зазначили, що самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини.

dklg.kmu.gov.ua/

Також легальність ялинки можна перевірити на сайті. Відсутність інформації про дерево на сайті, може свідчити про його сумнівне походження.

У відомстві наголсили, що купувати ялинки можна прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів. Окрім того, низка лісгоспів реалізує живі ялинки у горщиках.

Ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів.

У прес-службі додали, що Держлісагентство проводить заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

  • на площі 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід віком від 1 до 10 років;
  •  щороку у грудні проведяться рубки догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна відсортувати близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;
  • є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.