12 жовтня на великі екрани вийде українське фентезі «Сторожова застава»
kinofilms.ua

12 жовтня на великі екрани вийде українське фентезі «Сторожова застава»

З 12 жовтня у кінотеатрах країни покажуть українську фентезі-стрічку «Сторожова застава».

“Сторожова застава” — дебютна повнометражна робота українського режисера Юрія Ковальова. Стрічка знята за мотивами однойменної книги дитячого українського письменника Володимира Рутківського. Фантастична повість була написана ще в 90-х, однак екранізували її лише зараз.

Ковальов разом з київським дитячим письменником Сашком Дерманським та маріупольським кіносценаристом Ярославом Войцешеком адаптували книгу під фільм. Сценарій довелось переробляти тричі, аби усі члени команди залишилися задоволеними.

Картина зображує пригоди сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там він рятується від смертельних небезпек, зустрічає нових друзів та бореться з міфічними істотами.

Хлопчик опинився в середньовічній Київській Русі 1120 року, де він зустрів легендарних богатирів Добриню, Іллю та Олешко. З ними хлопчик битиметься проти половців і величезного кам’яного монстра. Половці полюють на Віктора, який, за легендами, має відкрити силу могутнього артефакту.

Головні ролі у фільмі зіграли Даниїл Каменський та Єва Кошова. Для молодих акторів це їх перші ролі у кіно.

«Робота з дітьми та підлітками — це завжди виклик. Непросто з ними, оскільки у нас немає повноцінної акторської школи для них. Це накладає відбиток на роботу на майданчику. Коли була можливість, ми опрацьовували сцени заздалегідь, але це не завжди полегшувало ситуацію «, — зазначив Юрій Ковальов одному із українських телеканалів.

Фільм «Сторожова застава» став переможцем 5 конкурсу Держкіно.

Зйомки фільму почались у листопаді 2015 року і відбувались в Карпатах на скелях Довбуша. Також в Коростишівському кар’єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на студії Film.ua.

Для постановки усіх трюків команда найняла професійних каскадерів. Частина із них знімались у блокбастері “300 спартанців”.

Право на показ фільму вже купили декілька країн. У лютому 2015 року на Європейському кіноринку Берлінського міжнародного кінофестивалю права на прокат фільму купила Францію. У березні 2016 фільм «Сторожова застава» продали дистриб’юторам на територію Індії, В’єтнаму і Малайзії.

Стрічка знята студією Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний кошторис стрічки складає 40,3 млн гривень, з них 18,1 млн дала держава. Прокатом в Україні займається компанія UFD.