23-й фестиваль "Нове німецьке кіно" візьме старт у Києві
скріншот відео

23-й фестиваль «Нове німецьке кіно» візьме старт у Києві

23-й фестиваль «Нове німецьке кіно», який презентує добірку кращих кінопрем’єр та найцікавіших фестивальних хітів Німеччини за минулий рік, розпочнеться у Києві. Фестиваль спільними зусиллями організовують Goethe-Institut Ukraine та Arthouse Traffic.

До цьогорічної програми входять шість стрічок, знятих сучасними німецькими режисерами. Серед них — чотири художніх фільми та два документальних. Крім уже згаданої трагікомедії Бекера, відомого також як режисер фільму «Гуд-бай, Ленін!», покажуть також драму Анне Зори Берашед «24 тижні», трилер Фатіха Акіна «На межі» та історичну комедію Сема Гарбарскі «Одного разу в Німеччині».

Документальні фільми, що ввійшли до програми — «Бойс» Андреса Ваєля та «Школа №3» Георга Жено й Лізи Сміт, відзначена гран-прі Берлінале 2017 року. Перший з них розповідає про життя та творчість митця-постмодерніста Йозефа Бойса, якого й через 30 років після смерті сприймають як людину, що випередчла власну епоху. Друга документальна стрічка, що ввійшла до програми, розповідає про тринадцятьох учнів школи №3 міста Миколаївка Донецької області, куди влітку 2014 року прийшла війна та змінила як звичне життя, так і спосіб міркувань місцевих жителів.

Поціновувачі сучасного німецького кінематографу зможуть першими серед українських глядачів переглянути фільми, що входять до програми фестивалю, починаючи з 12 жовтня. Покази в українській столиці проходитимуть у кінотеатрі «Київ», останній з них — демонстрацію трагікомедії Вольфганга Бекера «Я та Камінські» — заплановано на 18 жовтня.

Після цього покази фестивальної програми пройдуть в інших містах України. Естафету у столиці переймуть Чернівці, де фестиваль почнеться 19 жовтня. Останній етап кінофестивалю в Україні пройде з 16 по 20 листопада одночасно в Харкові (кінотеатр «8 1/2») та Одесі (кінотеатр «Родіна»).

У столиці захід проходитиме за адресою: кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19. Всі сеанси починаються о 19:00, детальний розклад можна дізнатися на сайтах організаторів та кінотеатрів-учасників.