Архітектор Театру на Подолі представив проект реконструкції Харківського ЛітМузею
facebook.com/drozdov.partners

Архітектор Театру на Подолі представив проект реконструкції Харківського ЛітМузею

Цього тижня у Харківському літературному музеї відкрилася виставка «Новий ЛітМузей: прозорість, відкритість, доступність», присвячена презентації ескізного проекту реконструкції музейної споруди.

Під час виставки, що триватиме до 1 грудня, всі бажаючі зможуть ознайомитись із теперішньою діяльністю та структурою музею, а також ескізним проектом реконструкції, що представлений в архітектурному макеті та друкованих планах майбутньої споруди.

«Літературний музей давно перетворився на важливе місце в культурному просторі Харкова. Усвідомивши свою місію та існуючу інфраструктуру, колектив музею сформулював бачення свого подальшого розвитку, а ми в свою чергу допомогли інтерпретувати їхні бажання архітектурною мовою», — повідомляє архітектурне бюро Drozdov&partners на офіційній сторінці у Facebook.

Проект нового ЛітМузею представили його автор, архітектор Олег Дроздов, відомий також проектом Театру на Подолі в Києві, і директор музею Ірина Григоренко. Для отримання відгуків від громади після виступу спікерів відбулося обговорення нового ЛітМузею у форматі «питання — відповідь».

Започаткувавши діалог із громадою, організатори заходу порушують питання необхідності модернізації українських музеїв відповідно до суспільних потреб. Чим має стати музей для відвідувачів сьогодні — місцем збереження пам’яті, освітнім центром, розважальним закладом, майданчиком для суспільного діалогу? Чи відповідають музейні споруди тим завданням, які готові поставити перед собою українські музеї? І чи потрібно сьогодні вкладати кошти в успішне функціонування музеїв?

Скласти свою думку з цих питань можна, відвідавши виставку у ЛітМузеї до 1 грудня 2017 року за адресою вул. Багалія, 6, у Харкові.