Арт-потяг "Енеїда" почав курсувати синьою гілкою київського метро
metro.kiev.ua

Арт-потяг «Енеїда» почав курсувати синьою гілкою київського метро

Столичний метрополітен та Національний художній музей України запустили перший спільний проект. Потяг «Енеїда», який знайомить пасажирів метро з історією художніх інтерпретацій поеми Котляревського, почав курсувати синьою гілкою метро у Києві. Про це повідомляє прес-служба Київського метрополітену.

У вагонах потяга розміщено 50 постерів, що розповідають візуальну історію поеми. Проект триватиме два місяці.

«Використання інфраструктурних об’єктів не тільки за їхнім прямим призначенням, а й як майданчиків для впровадження ідей, запропонованих громадськими активістами — це світова практика, яка починає діяти в Києві», – заявив заступник голови КМДА Микола Поворозник. Він наголосив, що проект втілено у життя без залучення коштів комунального підприємства.

Потяг «Енеїда» — сателіт міждисциплінарного «Проекту Енеїда», створеного у арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» за підтримки Фонду родини Загорій у співпраці з Національним художнім музеєм України.

«Ми дякуємо метрополітену за чуйне ставлення до українського мистецтва та культури та можливість створення таких проектів для пасажирів. Переконані, що потяг «Енеїда» — перший у серії спільних проектів, адже усвідомлення, що у Національного художнього музею та Метро можуть бути спільні мистецько-освітні цілі – надихає», — зауважила Юлія Литвинець, генеральний директор НХМУ.

Один із творців проекту Павло Гудімов підкреслює, що «особливий кураж «Проекту Енеїда» в метро — це доступ до такої важливої пам’ятки нашої культури масової аудиторії. Можливість розказати про роботу художників, яка довгі роки знаходилась у фондах музеїв, а тепер складається в одну книгу. Рідко який проект набуває такої швидкості». У Київському метрополітені переконані, що арт-потяг «Енеїда» зробить поїздку у підземці не лише швидкою та безпечною, а й корисною та інформативною.

«Соціальні проекти уже стали частиною щоденного життя метрополітену та мають гарну підтримку серед пасажирів. Сьогодні ми започаткували ще один напрямок співпраці всесвітньо-культурній площині», — підсумував керівник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про плани щодо запуску арт-потягу «Енеїда» у київському метро.