Бібліотека ім. Вернадського запустила масштабний елетронний ресурс про Україну
facebook.com/Vernadsky.Library

Бібліотека ім. Вернадського запустила масштабний елетронний ресурс про Україну

Національна бібліотека імені Вернадського запустила довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних та друкованих джерел про Україну, її історію, економіку та культуру. Він має назву Україніка та створюється на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Про це повідомляє офіційний сайт бібліотеки.

Зазначається, що Україніка має стати ресурсом, який містить інформацію про інтелектуальні та культурні надбання народу та  його світове визнання. Фактично, він створений за зразком аналогічних іноземних проектів, таких як Британіка, Галліка, Германіка, Полоніка і т. д.

Документи ресурсу розбито на 16 розділів, серед яких «Персоналії», «Історичні події», «Народи», «Мови», «Суспільно-політичні рухи» тощо. Шукати матеріали в електронній бібліотеці можна з використанням детальної пошукової форми.

Своїми головними завданнями автори Україніки бачать надання широкій громадськості доступу до документів державно-національного змісту та забезпечення користувачам єдиного ресурсу для пошуку найрізноманітніших матеріалів, що стосуються України. Творці ресурсу повідомляють, що він має акумулювати у цифровому форматі твори всіма мовами про Україну, її територію, український народ і всі народи, які жили або живуть на цій території.

Повідомляється, що матеріали для Україніки беруться з самої бібліотеки імені Вернадського, вільнодоступних електронних ресурсів, українознавчих сайтів та веб-ресурсів наукових установ і культурних закладів. Матеріали розміщуються з навчальною та науковою метою без права повторного відтворення повних текстів.