Дні українського кіно вперше пройдуть у Латвії

З 13 по 15 жовтня у Ризі вперше відбудуться Дні українського кіно. Про це повідомляють на офіційному сайті Держкіно України.

«У рамках фестивалю буде представлено шість фільмів, більшість з яких створені впродовж останніх двох років», — йдеться у повідомленні.

Фестиваль відкриють фільм Сергія Буковського «Головна роль» — переможець документального конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю – та картина Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» — володар численних призів і кінопремій, зокрема Золота медаль Московського міжнародного кінофестивалю.

До програми також увійшли кінострічки «Червоний» Зази Буадзе, «Побачення на Чумацькому Шляху» Яніса Стрейча, «Вагрич та чорний квадрат» Андрія Загданського та «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка.

Відвідувачі зможуть не лише переглянути фільми, але й поспілкуватися з українськими кінематографістами.

Очікується, що захід посприяє поглибленню відносин між Україною і Латвією та налагодженню співпраці між культурними установами Києва і Риги.

Проект організовано у співпраці установ України і Латвії – Ризької Думи, Державного агентства України з питань кіно та КП «Київкінофільм» за підтримки МЗС України, громадських організацій БФ «Двері» та Об’єднання українських товариств  Латвії.