Фестиваль молодих українських художників пройде в Мистецькому арсеналі
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

Фестиваль молодих українських художників пройде в Мистецькому арсеналі

З 28 вересня по 29 жовтня 2017 року в Мистецькому арсеналі проходитиме Фестиваль молодих українських художників. Про це повідомляє офіційний сайт галереї.

Фестиваль заснований Міністерством культури України, планується, що він проходитиме на базі різних українських культурних інституцій у форматі бієнале, тобто кожні два роки. У 2017 році його організаторами стануть Мистецький арсенал та Національний художній музей України. Відбір творів для цьогорічного заходу здійснювали куратори Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк.

До участі у Фестивалі молодих українських художників допускаються митці віком до 35 років. Тема конкурсного відбору, запропонована організаторами в цьому році — “Сьогодні, що так і не настало”. Куратори запропонували митцям звернутися до категорій змін і плинності, які характеризують цілу низку явищ сучасності (розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним), поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати їх у власних практиках.

До розгляду приймалися заявки від митців як із готовими роботами так і з такими, що перебувають на різних етапах розробки. Бажаючих взяти участь у фестивалі ніяк не обмежували у видах художньої діяльності: приймалися твори у будь-яких жанрах, формах та способах художнього виробництва, на межі кількох категорій та взагалі поза категоріями. Також розглядали проекти процесуального, документального, освітнього, позавиставкового характеру або орієнтовані на взаємодію з позамистецькими спільнотами.

Загалом на фестивалі буде представлено 67 проектів від молодих українських митців.