Фільм-призер Берлінале «Школа №3» про Донбас покажуть в Україні
Скрін

Фільм-призер Берлінале «Школа №3» про Донбас покажуть в Україні

26 жовтня в український прокат виходить фільм-призер Берлінале – документальна стрічка «Школа №3» Ґеорґа Жено та Лізи Сміт про дорослішання в часи війни на Донбасі. Про це повідомляє Громадське. 

«Школа №3» – це історія 13 школярів з Миколаївки, які стали свідками бойових дій в рідному місті. Фільм складається з їх монологів.

В основі «Школи №3» лежить документальна вистава «Моя Миколаївка» Наталії Ворожбит і Ґеорґа Жено. Наталія Ворожбит – це український драматург, представниця напрямку «нова драма», режисер, сценарист і співзасновниця «Театру переселенця». Вона також являється сценаристом стрічки «Кіборги» та фільму «Ворошиловград» за однойменним романом Сергія Жадана.

Ґеорґ Жено – співзасновник та куратор документального театрального проекту «Театр.doc», автор більш ніж 80 театральних проектів у Східній Європі. Ліза Сміт – випускниця міжнародних кіномайстерень, автор кількох короткометражних робіт. «Школа №3» – її дебютний повнометражний фільм.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю, де «Школа №3» була нагороджена Ґран-прі секції Generation 14plus, яка присвячена фільмам про дітей та для дітей.