Фільм про контрабанду на українсько-словацькому кордоні висунуть на «Оскар» від Словаччини

Претендентом на премію «Оскар» від Словаччини стане фільм «Межа» про контрабанду на українсько-словацькому кордоні. Про це повідомляється у Facebook на сторінці Держкіно України, за підтримки якого пройшли зйомки фільму.

Світова прем’єра «Межі» відбулася на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Там стрічка отримала приз за найкращу режисуру. Всеукраїнський прокат фільму стартує 16 листопада.

Події у фільмі «Межа» відбуваються на українсько-словацькому кордоні. За сюжетом, невдала спроба перевезти чергову цигаркову контрабанду призводить до низки неочікуваних наслідків.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців «Межі» і зауважив: «Вперше в історії за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» поборються одразу три українські фільми! Це свідчить про стрімкий розвиток та високий рівень українського кіно, а також про важливість створення фільмів у європейській копродукції».

Від України претендуватиме на «Оскар» фільм «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича, а Литву представлятиме фільм Шарунаса Бартаса «Іній», створеним за підтримки Держкіно України.