Гогольfest 2017 може стати останнім - В. Троїцький
ГОГОЛЬFEST/Facebook

Гогольfest 2017 може стати останнім — В. Троїцький

Цьогорічний мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest може стати останнім. Про це повідомив у інтерв’ю Cultprostir.ua директор фестивалю Владислав Троїцький. 

«Я думаю, що це останній Гогольfest. Я просто більше не можу. Вся команда фестивалю перебуває в зоні тотального подвигу. Таке відчуття, ніби ти постійно працюєш на ворожій території», — заявив він. Згідно зі словами Троїцького, головна причина можливої «заморозки» фестивалю — постійні проблеми з фінансуванням, які поглиблюються з кожним роком.

Він стверджує, що на Гогольfest, який отримав нагороду Європейської асоціації фестивалів, виділяють у десятки разів менші суми, ніж на аналогічні заходи у Європі. У зв’язку з цим В. Троїцький повідомив, що у разі відсутності гарантій фінансування наступного фестивалю в обсязі близько 10 млн гривень, команда заходу не починатиме підготовку до його проведення. Гарантії мають бути надані до початку нового року. «Так, якісь гроші дає місто, та це 20% бюджету фествалю», — додав він.

Раніше ЗМІ неодноразово повідомляли, що організатори фестивалю нарікають на хронічні проблеми з фінансуванням: у 2011 році Владислав Троїцький уже заявляв, що фестивалю більше не буде, а у 2012 було оголошено, що фестиваль через нестачу коштів переноситься на наступний рік. В результаті його все ж таки провели, та на іншій локації.

Нагадаємо, сьогодні в Києві стартував десятий Гогольfest.