Іноземні художники створюють серію муралів у центрі Одеси
dumskaya.net

Іноземні художники створюють серію муралів у центрі Одеси

В Одесу їдуть відомі художники-муралісти з різних куточків світу, які приймуть участь у створенні серії муралів. Про це повідомив мер міста Геннадій Труханов, передає РБК-Україна.

За кілька днів в Одесі з’явилися сім нових муралів – по два на вулиці Тираспольській та Французькому бульварі, а також по одному на узвозі Маринеско, вулиці Косовській і вулиці Сегедській.

«Більше 3 років тому в нас виникла ідея про використання стріт-арту для створення нових пам’яток міста. Перші спроби – Карантинний спуск, кінцева зупинка трамваю №5 в Аркадії та інші роботи одеських художників. Сьогодні ми йдемо далі – до Одеси запрошені художники-муралісти з світовим ім’ям для розширення експозиції. Вони з ентузіазмом відгукнулися на нашу пропозицію, а найголовніше – вони із задоволенням розповідають про Одесу і свої праці на сторінках в соцмережах. А значить, Одеса звучить на весь світ!», – розповів Труханов.

Даний проект створений саме за підтримки мера Одеси. Вчора,12 жовтня, він зустрівся з художницею з Великобританії Анастасією Бєлоус, яка створила мурал на торці житлового будинку на вулиці Сегедській. Робота над картиною зайняла всього чотири дні. У цьому творінні художниця відобразила своє бачення Одеси – портове місто, де живе багато досвідчених моряків.

Іноземні майстри також стверджують, що особливість їх роботи полягає в тому, аби використовувати для створення малюнка «полотно» у тому вигляді, у якому воно є. Крім того, всі художники відмовилися від гонорарів.

Куратор проекту Олена Орлова зазначає, що до настання холодів планується створити ще кілька муралів. Для цього в Одесу приїдуть митці з Лондона та Барселони. Взимку організатори будуть підбирати нові стіни, створювати портфоліо муралів і вести переговори з художниками.
Надалі, через вулиці, де розташовані мурали, прокладуть новий туристичний маршрут «Одесаріум».