Канада й Україна домовляються про спільне кіновиробництво
Vancouver Film School / Flickr

Канада й Україна домовляються про спільне кіновиробництво

Канада підтримала пропозицію України провести переговори щодо Угоди про спільне кіновиробництво. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на прес-службу посольства України в Канаді.

Лист про згоду на переговори отримав від міністра канадської спадщини Мелані Жолі посол України в Канаді Андрій Шевченко.

«Україна — це важливий партнер Канади, і я щаслива, що наші дві країни будуть працювати над угодою про спільне виробництво в інтересах наших виробників аудіовізуальної продукції», — йдеться у листі.

Міністр канадської спадщини запропонувала використовувати під час переговорів «нову модельну угоду», розроблену Канадою. Невдовзі сторони мають обрати офіційних представників для переговорів, які розпочнуть роботу над угодою.

«Існує серйозне змагання за можливість підписати угоду про спільне виробництво з Канадою. Я радий, що Канада прислухалася до наших аргументів на користь негайного початку переговорів з Україною. Це означає більше якісного та конкурентоспроможного кіно і телебачення для обох країн», — сказав посол України в Канаді.

Прогнозують, що домовленість відкриє нові можливості для співпраці між виробниками кінопродукції обох країн. Угода має спростити юридичну базу кіновиробництва та знизити його собівартість.

З цього приводу висловився Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Fecebook.

Нагадаємо, 7 вересня розпочався 42 Міжнародний кінофестиваль у Торонто, де вперше представлено шість стрічок від України.