Київським метро два місяці курсуватиме арт-потяг "Енеїда"
facebook.com/Aeneid.Project.NHMU
фрагмент ілюстрації Анатолія Базилевича, 1967

Київським метро два місяці курсуватиме арт-потяг «Енеїда»

Київський метрополітен спільно з Національним художнім музеєм України запускають потяг «Енеїда», вагони якого буде оформлено постерами з візуальною історією поеми Івана Котляревського. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київського метрополітену.

Потяг буде курсувати по синій гілці метро протягом двох місяців, починаючи з 12 вересня. Про найважливіші художні інтерпретації “Енеїди”, історію та контекст їхнього створення пасажири зможуть дізнатися з п’ятидесяти інформаційних постерів, які будуть розміщені у вагонах.

Історія «Енеїди», твору, який поклав початок літературній українській мові, одночасно вплітається у головні віхи формування української культури. Вона «безпосередньо пов’язана з історичними умовами, у яких постала ідея української держави. Тому так важливо “Проекту Енеїда” вийти за межі музею та познайомити мільйони пасажирів метрополітену із важливим елементом нашої історії та культури», — зазначається в повідомленні.

Потяг “Енеїда” — частина масштабного міждисциплінарного «Проекту Енеїда». Основний проект був створений у співпраці між арт-центром Павла Гудімова Я Галерея та Національним художнім музеєм України за підтримки Фонду родини Загорій. Він проходить у приміщенні НХМУ з кінця серпня і триватиме до 29 жовтня. В експозицію входить близько 200 визначних артефактів, які стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського, зібраних з приватних колекцій та 11 музеїв України.