Колекція картин музею Ханенків під загрозою через відсутність опалення у приміщенні
facebook.com/khanenkomuseum

Колекція картин музею Ханенків під загрозою через відсутність опалення у приміщенні

У приміщеннях Національного музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків досі не включили опалення, через що фонди музею знаходяться під загрозою. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку заступниці генерального директора музею з наукової роботи Олени Живкової.

Вона зазначила, що температура повітря у фонді живопису музею продовжує зниження і вчора, 3 листопада, становила вже 8,5 градусів тепла.

За словами Живкової, за світовими стандартами температура у фонді має бути 18-19 +/- 2 градуси, а вологість 50% +/- 2%

«Місто Київ вирішило не опалювати свої комунальні будівлі… Але картини (XIV-XIX століття)! але поліхромна скульптура! але ікони й усі інші експонати колекцій — з ними як?.. Вони просто пропадуть. Можу розповісти, як це буде… Нехай не завтра, але ближче до грудня, тепло все ж включать, і тоді старе дерево і старі полотна почнуть швидко зсихатися. Ікони та живопис на дошках цей процес просто порве, а фарба на полотнах, що стиснулися, лопне, підніметься дахами, згорнеться трубочками й обсиплеться», — зазначила вона.

За словами заступниці гендиректора, за 35 років її роботи в музеї температура у фондах ніколи ще не падала так низько. Перепади температури загрожують збереженню фондів.

«Якби в музеї щось, не дай Боже, вкрали, то всі медіа вже обірвали б телефони і не сходили з порогу. А доки в наших нещасних фондах повільно мруть шедеври, їхня тиха, не напоказ, смерть нікого не хвилює. Ми укутали батареї, ми писали листи, телефонували і благали. Відповіді немає», — додала Живкова.