"Малі міста - великі враження": уряд виділить 4 млн грн на культурні стартапи у невеликих містах
facebook.com/visitostroh.info/
Проект «Культурного Барбакану» в Острозі

«Малі міста — великі враження»: уряд виділить 4 млн грн на культурні стартапи у невеликих містах

Кабінет Міністрів України профінансує вісім культурних стартапів у невеликих містах на суму від 500 тис. грн кожен. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу уряду.

Фінансування стартапів виділять в рамках проекту «Малі міста — великі враження».

Експертна рада Міністерства культури України відібрала 8 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, пов’язаних із культурною спадщиною. Загалом на конкус було подано 158 заявок.

За результатами відбору фіналістами конкурсу стали міста Острог Рівненської обл. («Культурний Барбакан»), Тростянець Сумської обл. («Створення культурного бренду міста»), Тульчин Вінницької обл. («Леонтович Арт Квартал»), Славутич Київської обл. («Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики — 86»).

Серед переможців також Гадяч Полтавської обл. («Фестиваль молодих театрів»), м. Чугуїв («Рєпінський пленер») і с. Шарівка («Культурний хакатон») Харківської обл., а також Вилківська територіальна громада Одеської області («Гастрономічний фестиваль «Дунайські гостини»).

Проекти переможців передбачають проведення подій, створення або облаштування культурних об’єктів на території населених пунктів.

Мінкультури надасть методичну допомогу в розробці концепції стартапу й супровід під час його реалізації. Обов’язковою умовою проекту є його співфінансування органами місцевої влади.

Зазначимо, 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини.