На Харківщині розкопали один із найстаріших курганів регіону

У Люботині на Харківщині археологи розкопали один із найстаріших та найбільших курганів у басейні річки Сіверський Донець, який знаходився на приватному обійсті. Про це повідомляє «Місто Х».

Знахідка слугувала місцем проведення культових ритуалів, її не  використовували для для поховань. Розмір кургану в діаметрі становить 30 метрів, у висоту — 1,5 метра. Як зазначають археологи, спочатку його висота була вдвічі більшою.

За словами директора Слобожанської археологічної служби Віталія Окатенка, це відкриття має історичну цінність, бо дало змогу вивчити привезені предками з Азії традиції.

«Припускаю, що цей курган був культовим храмом. В ньому ми не знайшли нічого, що б свідчило про поховання. Зокрема, ми не знайшли останків тіл, заупокійної їжі. Крім того, будова кургану не нагадує могилу, це, найімовірніше, жертовний пам’ятник. Вхід в нього складається з трьох колон», — зауважив він.

Археолог також повідомив, що були виявлені стовповий склеп, керамічний посуд — залишки грецької амфори, віночок амфори кінця VII — початку VI століття до нашої ери, горщик, черпак

Загалом у цій місцевості вдалося вивчити чотири кургани. За словами археолога, в Люботині дуже багато різних курганів, але досліджувати їх неможливо, оскільки здебільше на них побудовані садиби або розміщені кладовища.