Нищук не хоче, щоб кіностудію ім. Довженка приватизували
facebook.com/dovzhenkofilm

Нищук не хоче, щоб кіностудію ім. Довженка приватизували

Кіностудія імені Олександра Довженка — це об’єкт, що має статус національного, і вона не може підлягати приватизації. Про це в коментарі журналістам заявив міністр культури Євген Нищук, повідомляє Укрінформ.

Міністр культури наголосив, що він категорично проти приватизації студії. «Це питання знято в даному випадку, тим більше, що кіностудія Довженка має статус національної, це є певний символ, певний бренд українського кінематографу. Наступного року кіностудії виповнюється 90 років. Тому ми відстоюємо наші символічні об’єкти, в які може інвестувати не тільки держава, але й інші партнери, і зробити так званий ребрендінг», — сказав Нищук.

Він також додав, що наразі деякі французькі кінокомпанії виявляють інтерес до співпраці з кіностудією. Йдеться, зокрема, про оренду та модернізацію студійних приміщень. Крім того, міністр культури зауважив, що в кіностудії, які не використовуються за призначенням, можна інвестувати.

«Ті кіностудії, які знаходяться в стагнації, не використовуються належним чином, є слушна думка, щоб знаходити інвесторів в той чи інший спосіб — чи це концесія, чи це приватизація без зміни діяльності”, — зазначив Нищук.

Як повідомляв у серпні Інтерфакс-Україна, у Міністерстві економічного розвитку визнають, що приватизація кіностудії ім. Довженка наразі неможлива, оскільки студія має статус національної. Така змога з’явиться лише після внесення відповідних змін до законодавства.

Нагадаємо, як ми писали раніше, у Кабміні пропонують провести приватизацію низки державних підприємств.