Онук Івана Франка став консультатом історичної стрічки "Захар Беркут"
Роланд Франко

Онук Івана Франка став консультатом історичної стрічки «Захар Беркут»

Студія Kinorob, яка працює над історичним фільмом «Захар Беркут» за мотивами повісті Івана Франка, підписала меморандум про співпрацю з онуком письменника, головою «Міжнародного фонду Івана Франка» Роландом Франком. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на видання «Телекритика».

У рамках роботи над майбутньою екранізацією свої зусилля об’єднають творча команда проекту, представники фонду, знавці творчості Івана Франка, культурологи, історики та етнографи.

«“Створення фільму “Захар Беркут” за мотивами однойменної повісті відомого письменника — це пам’ятник генію, який поверне його до життя. Зі свого боку ми докладемо всіх зусиль, аби допомогти команді зануритися в світ повісті, ідей та думок Івана Франка та зробити чудовий фільм”, — зазначив директор Фонду Івана Франка Ігор Курус.

За умовами меморандуму, фонд надаватиме компанії Kinorob необхідну для виробництва стрички інформаційну підтримку, а також консультуватиме знімальну групу стосовно творчості Івана Франка.

“Донести до молоді та зробити зрозумілими для сучасного глядача ідеї громадянського суспільства, єднання, самовідданості й чесності, які закладав класик у своєму творі, показати, що й досі вони не втрачають своєї актуальності — одна з основних цілей нашого фільму», — коментує меморандум продюсер стрічки Єгор Олесов.

Першою спільною акцією Фонду Івана Франка та творців «Захара Беркута» стала дослідницька експедиція в Карпати, яка відбулася наприкінці листопада.

«Захар Беркут» є переможцем Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно. Бюджет картини становить 75 млн грн, з них 30 млн грн держпідтримки. Режисер стрічки – Ахтем Сеїтаблаєв. Команда планує почати зйомки навесні 2018 року.