Підгорецький замок відреставрують за гроші від краудфандінгу
wikimedia.org

Підгорецький замок відреставрують за гроші від краудфандінгу

На українській платформі краудфандингу зібрали понад 200 тисяч гривень для реставрації Підгорецького замку. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Ain.ua.

Успішно завершився збір грошей на реставрацію Підгорецького замку, організований благодійним фондом “Софос”. На українській платформі Na-Starte зібрали 238 367 гривень, що на 23 тисячі більше поставленої мети.

Співзасновниця фонду Олена Бебко зазначила, що це перша в Україні кампанія зі збору коштів на ремонт пам’ятника архітектурної спадщини шляхом колективного фінансування.

“Здається, що відновлення таких великих об’єктів, як наприклад замок, це щось неможливе, або те, що не стосується кожного. Але це не так. Збереження історичних пам’яток — це збереження нашої історії, їх відновлення — це гордість і повага до нації”, — зауважив директор БФ “Софос” Юрій Воронецький.

Для запуску збору коштів фонду довелося затвердити всю документацію на проведення робіт з Львівською адміністрацією, підписати договори про співпрацю зі Львівською галереєю мистецтв ім. Б. Возницького та Львівською обласною адміністрацією. Також довелося провести огляд, підготувати креслення балясин, парапетів та водостоків замку та отримати кошторис на виконання робіт.

Підгорецький замок — пам’ятка архітектури, розташована у селі Підгірці Львівської області. Замок збудували упродовж 1635-1640 років у епоху пізнього Ренесансу і бароко. У 2008 році Підгорецький замок потрапив до Переліку 100 пам’яток світу, що потребують негайної реставрації.