Пластикові люди, – художник з Кривого Рогу створив інсталяцію жителів

Пластикові люди, – художник з Кривого Рогу створив інсталяцію жителів

Інсталяція Михайла Маркіна “людей зі сміття” у Кривому Розі вразила не тільки мешканців міста, а й багатьох українців.

Інсталяція художника наповнила місто сенсом, завдяки тим мешканцям, що смітять будь-де. Художник порівняв героїв інсталяції з «пластиковими людьми». Інсталяція розмістилася в Кривому Розі, на звалищі по вулиці Аврори.

 

Михайло Маркін пояснив головний зміст свого творіння:

 

«Тут поєднано одразу кілька сенсів: упаковка є важливою до того, як спожив, а потім – вона вже не важлива… “з’їв – і забув”, людина сама перетворює себе на сміття», — розмірковує художник.

 

Використання пакетів магазинів АТБ він пояснює популярністю супермаркету.

«Створення даного витвору навіяло нашестя людей, коли святкували 20-річчя АТБ. Багато хто, здійснюючи покупки в цьому магазині, спочатку несуть їх у брендових пакетах додому, а пізніше в них же виносять на смітник усе зайве – відходи…» Сміття, яке людина залишає після себе, — це, так би мовити, тест на мислення європейця. Невже пластмасовий світ переміг? Пакет таки виявився сильнішим, він увійшов у нашу українську сутність, це вже стало як наші шаровари, як новітня скатертина-самобранка.  На Заході на нас часом дивляться, як на дикунів Ми ще не навчилися з цього мати зиск, але я певен — навчимося», — з посмішкою розмірковує художник.

 

Найвдалішим місцем для такої інсталяції, на думку художника, стало несанкціоноване звалище. Таким чином, художник з Кривого Рогу висвітлив «сміттєву» проблему, але в більш широкому розумінні.