Польська опозиція готує поправки до закону про інститут національної пам'яті
РИА Новости Украина

Польська опозиція готує поправки до закону про інститут національної пам’яті

Лідер польської опозиції, Гжегож Схетина заявив, що закон про інститут національної пам’яті може призвести до «дипломатичної катастрофи». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на УНІАН.

УНІАН повідомляє, що Закон про інституті національної пам’яті (ІНП) Польщі призвів до «дипломатичної катастрофи», через що найбільша опозиційна партія в парламенті «Громадянська платформа» подасть наступного вівторка в Сейм законопроект про ІНП. Про це на своїй сторінці в Twitter написав лідер Гжегож Схетина.

«Написання закону в ІНП міністром Яки (заступник міністра юстиції Патрік Яки — ред.) І Фатальне пояснення прем’єра (Матеуша Моравецького  ред.) Привели до дипломатичної катастрофи. Ось чому у вівторок ми подадуть проект поправки до цього закону. Тут немає місця для половинчастих заходів, потрібна швидка і солідарна реакція. Всіх», Відзначив пан Схетина у своєму Twitter.


Згідно до УНІАН, у польському МЗС роз’яснили, що закон стосується тільки тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму», і відзначили, що головна мета закону — «боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост». Ізраїль виступив категорично проти польського закону про інститут національної пам’яті.

Ізраїльска влада вважає, що жоден закон не змінить історичних фактів. У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю виражала надію, що польська влада внесе зміни в цей закон. У Держдепартаменті США закликали Польщу переглянути закон, оскільки він може вплинути на польські стратегічні інтереси і відносини, в тому числі і зі Сполученими Штатами Америки та Ізраїлем.