Прем'єра рок-опери "Ісус Христос - суперзірка" українською мовою пройде у Вінниці
flickr.com/otterbeintheatre

Прем’єра рок-опери «Ісус Христос — суперзірка» українською мовою пройде у Вінниці

Сьогодні у Вінниці вперше покажуть повноформатну постановку рок-опери «Ісус Христос — суперзірка» українською мовою. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що про заплановану прем’єру розповів директор Вінницького міського палацу мистецтв «Зоря» Євген Майданик.

«Саме у Вінниці вперше рок-опера Ендрю Ллойда Веббера «Ісус Христос – суперзірка» прозвучить українською. В нашій постановці музика залишається оригінальна, а переклад англійського тексту Тіма Райса зробив херсонець Сергій Аркуша. Це адаптований переклад, який перегукується з подіями в Україні останніх років», — зазначив Майданик.

Він додав, що над українською постановкою легендарного мюзиклу працював режисер Григорій Сиротюк, а виконуватиме її молодіжний склад творчої майстерні «Зоряна мрія» по класу вокалу під керівництвом Ірини Воєнної.

Повідомляється також, що автор українського тексту мюзиклу Сергій Аркуша спочатку робив переклад на замовлення львівського творчого колективу, але там оперу так і не виконали. Таким чином, у Вінниці вона прозвучить українською мовою вперше і саме у дні відзначення четвертої річниці Революції Гідності.

Як розповів Євген Майданик, прем’єру готували понад півроку. Скорочені версії рок-опери було презентовано глядачам у цьому році на День Європи, сьогодні ж охочі зможуть побачити повномасштабну постановку тривалістю більше години.

Авторська версія адаптованого перекладу включає помітні алюзії між останніми днями життя Ісуса та випробуваннями, які випали на долю українців в часи незалежності. Це враження посилить тематичний відеоряд, який є складовою постановки.