Президент відзначив премією Аду Роговцеву та призначив гранти молодим кінематографістам
кадр з фільму «Запитайте у осені», 2016

Президент відзначив премією Аду Роговцеву та призначив гранти молодим кінематографістам

Президент Петро Порошенко присудив Державну премію імені Олександра Довженка 2017 року за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва народній артистці України, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, Герою України Аді Роговцевій. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.

Відомо, що розмір Державної премії України імені Олександра Довженка цьогоріч становитиме двісті тисяч гривень.

Також Петро Порошенко призначив гранти Президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проектів. Режисер Ольга Гаврилова отримає грант у розмірі 59 тисяч гривень для виробництва анімаційного короткометражного фільму «Світ навпаки», режисер Максим Наконечний — 68 тисяч гривень для виробництва ігрового короткометражного фільму «Новий рік у сімейному колі», а режисер Ернес Сарихалілов —  93 тисячі гривень для виробництва ігрового короткометражного фільму «Цвях», зазначається у документі.

Всього на розгляд Експертної комісії у 2017 році було представлено дев’ять проектів: три неігрових фільми, чотири ігрові та два анімаційних.

Конкурс на здобуття гранту Президента України у галузі кінематографії проводиться Державним агентством України з питань кіно з 1999 року. Його мета – надання державної фінансової підтримки молодим митцям для реалізації соціально значущих кінематографічних проектів. Грант може отримати молодий діяч у галузі кінематографії віком до 35 років.

Проект анімаційного короткометражного фільму «Світ навпаки» представила компанія «Студія «Червоний собака». «У світі, де все навпаки, порозумітись складно. Як знайти спільну мову з тим, хто тобі подобається, але радикально відрізняється від тебе? Може варто змінити себе?», — запитують автори фільму.

У майбутній стрічці «Новий рік у сімейному колі» компанії «Табор» розповідатиметься про сім’ю, що змушена вперше зустрічати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає і все йде шкереберть. Майже все.

Проект ігрового короткометражного фільму «Цвях» представило громадське об’єднання «КримСОС». Фільм – історія про хлопчика, який із балок зруйнованого будинку виймає старі цвяхи. По дорозі додому він випадково розсипає цвяхи і стикається з агресією водія, що пробив шину одним із цвяхів. Незважаючи на перешкоди, хлопчик збирає цвяхи, що розсипалися, і довозить їх для будівництва нового дому.