Росіяни зможуть гастролювати Україною лише з дозволу СБУ

Верховна Рада України ухвалила внесення змін до Закону про гастрольні заходи в Україні. Згідно з новим законом російські виконавці зможуть гастролювати в Україні тільки після узгодження зі Службою безпеки України. Про це повідомляють на сайті парламенту. 

За відповідний законопроект №6682 проголосували 232 народних депутати.

Якщо учасником гастролей буде громадянин країни-агресора, організатори повинні подати до СБУ запит про наявність чи відсутність підстав для недопущення його участі у гастрольному заході. Запит потрібно подати не пізніше, ніж за 30 днів до дня проведення гастролей. СБУ протягом 10 днів з моменту отримання запиту розглядає і надає організатору гастролей відповідь.

Закон передбачає заборону проведення гастрольних заходів, якщо в цьому бере участь особа, яка внесена до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Також не допускається проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ Росії.

«Забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв», — йдеться у тексті закону.