Сергій Лозниця приїде до Києва на прем'єру свого фільму
facebook.com/kinoveua

Сергій Лозниця приїде до Києва на прем’єру свого фільму

Завтра, 12 жовтня, у Києві стартує прокат фільму Сергія Лозниці «Лагідна». Гостем першого показу для широкої публіки стане сам режисер, який представить стрічку українській публіці. Фільм є результатом співпраці між студіями Франції, Німеччини, Нідерландів, Литви та України.

Сценарій стрічки базується на однойменному оповіданні Федора Достоєвського. Світова прем’єра «Лагідної» пройшла в рамках 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю, де фільм показували в основній конкурсній програмі. Українські глядачі мали змогу переглянути його в рамках 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

«Історія боротьби проти непроникної фортеці, тюрми, де сили соціального зла трудяться без упину. Хоробро зустрічаючи насильство та приниження, постаючи перед лицем противників, героїня рушає на сліпі пошуки справедливості», — так характеризують фільм організатори прокатної прем’єри.

За сюжетом, головна героїня, що живе сама в російському селі, одного дня одержує посилку, яку вона надіслала своєму ув’язненому чоловікові, з позначкою «повернути відправнику». Шокована та збентежена жінка вирішує їхати до в’язниці, розташованої у віддаленому регіоні країни, сподіваючись на якісь пояснення.

З 1996 року Сергій Лозниця зняв 16 документальних фільмів, отримавши за них низку міжнародних нагород, зокрема фестивальні призи в Карлових Варах, Лейпцигу та Кракові. У 2010 році він дебютував в ігровому кіно фільмом «Щастя моє», який показали в конкурсній програмі Каннського кінофестивалю. У 2013 році Лозниця створив дистриб’юторську кінокомпанію ATOMS&VOID. На даний час він продовжує працювати як у документальному, так і в ігровому кінематографі.

Показ фільму пройде 12 жовтня о 19:30 у кінотеатрі «Оскар» за адресою: Київ, пл. Спортивна, 1а, ТРЦ Gulliver.