Театр, доступний кожному: ключ від Театру на Подолі передали місту
Фото надані пресс-службою

Театр, доступний кожному: ключ від Театру на Подолі передали місту

Сьогодні, 9 жовтня, було офіційно відкрито Театр на Подолі. Проект корпорації ROSHEN з реконструкції недобудови театру є благодійним ініціативою, фінансованою приватним бізнесом. 

На урочистому відкритті вступне слово проголосив Президент України Петро Порошенко.

«Цей театр є унікальним, бо він народжувався в муках… зараз тут є унікальне сценічне обладнання, є унікальне обладнання для голограм і є унікальна логістика декорацій — є унікальний театр! Театр — храм, храм мистецтва XXI століття. І він нарешті є в Києві. Я впевнений, ми всі можемо ним пишатися», — зазначив Президент.

Під час відкриття на сцені оновленого театру мєр Києва Віталій Кличко анонсував наступні реконструційні роботи у місті.

«Дуже радий, что Київ змінюється. Можу зараз сказати, що ця частина, історчна частина нашого міста змінюється і наступної весни ми будемо раді презентувати також оновлений Андріївський узвіз та Алею художників. Відновлена Пейзажна алея. Зараз реставраційні роботи йдуть на Володимирській гірці. Буде оновлено фунікулер. Ми приступаємо до будівництва пішохідного мосту, який поєднає  арку Дружби народів та Володимирську гірку… ми робимо все для того, щоб наше місто, що має великий туристичний потенціал, розвивалось. Одна зі складових речей цього розвитку — оновлений Театр.»

Театр на Подолі — це суперсучасна споруда, що відчиняє двері до України театральним проектам світового рівня. Його реконструкція зайняла 21 місяць. Загалом бюджет реконструкції склав 174 мільйони гривень. Загальна кількість місць у залі для глядачів театру — 253 місця. Репетиційна зала театру також може бути використана як камерна сцена, вона вміщає до 50 глядачів. Фасад театру складено з історичної цегли — ровесника старої забудови Андріївського узвозу.

Директор з розвитку соціальних проектів корпорації ROSHEN Ірина Пономаренко повідомила:

«Для нас цей проект був принциповим. В цей непростий для держави час питання духовного та культурного розвитку є вкрай важливим. Тож, тепер Театр на Подолі має можливість ставити вистави такого технічного рівня, про який раніше доволилося тільки мріяти».

Технічне оснащення «Театру на Подолі» робить його одним з наймодерновіших театрів України. Основну залу театру оснащено 18 акустичними системами виробництва D&B Audiotechnik Е5 (Німеччина), що керуються за допомогою мікшерного пульту компанії AVID «Venue S6L 24» (США). Причому в Україні це єдиний пульт цієї компанії у такій комплектації.

«Двадцять чотири роки ми вимушені були жити «в приймах», — ділиться художній керівник Театру на Подолі Віталій Малахов. – Двадцять чотири роки ми були змушені разом із декораціями, реквізитом та іншим скарбом ютитися в чужих приміщеннях. Тому сьогоднішня подія має для Театру історичне значення. Це не просто отримання сучасної зали із надсучасними можливосятми – це справжнє повернення додому».

Технічні можливості театру дозволяють ставити найсучасніші спектаклі та робити у режимі реального часу голографічні трансляції подій, що відбуваються у будь-якій точці світу. У залі встановлено 6 проекторів потужністю від 8 000 lm до 10 000 lm, два з яких оснащені моторизованими дзеркалами для швидкого переміщення зображення. Наприклад, з різних площин у залі чи на сцені — на жорсткі куліси і основний екран з спеціальної тканини, яка відображає проекцію з мінімальними втратами яскравості (ефект «чорної кімнати»).

Проект враховує також потреби маломобільних груп населення та людей із особливими потребами. Доступність кожному — це головний принцип, що ліг в основу концепції оновленого театру. Крім того, влику увагу тут приділено засобам безпеки. Протипожежна система підключена до 2 резервуарів з водою, кожен з яких вміщує 80 кубометрів води. Для порівняння, резервуар однієї пожежної машини — 2,8 кубометрів.

«Сьогоднішнє відкриття – це справжня подія для культурного життя не тільки Києва, але й всієї України. Тепер ми маємо майданчик, який відповідає всим вимогам найвизначніших світових театральних труп. Тож, незабаром на нас чекають гучні театральні події», – заявила директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/1118011338333257/